Sport   »   Piłka nożna   »   Euro 2012: Dania pokonała Holandię

Euro 2012: Dania pokonała Holandię

2012.06.09//  P. Rączka
Nie trzeba było długo czekać na pierwszą niespodziankę w piłkarskich mistrzostwach Europy rozgrywanych na boiskach w Polsce i Ukrainie. W drugi dzień Euro 2012 reprezentacja Holandii przegrała 0:1 z Danią, po bramce którą zdobył w 28. minucie Michael Krohn-Dehli, wykorzystując bierne podejście obrońców, którzy złapali się na prosty zamach rywala. Już po pierwszym meczu wiele wskazuje na, że z "grupy śmierci" wyjdzie tylko jeden wielki team obok Danii - Portugalia, Niemcy lub... Holandia.
Spotkanie to miało niezwykły przebieg. Oranje atakowali niemal przez całe 90 minut bramkę Stephana Andersena, jednak nie potrafili umieścił piłki w siatce, choć znakomitych okazji ku temu nie brakowało. Duńczycy po strzelonej bramce skupili się głównie na utrzymaniu wyniku i trzeba przyznać, że znakomicie - pomimo dużego szczęścia - prezentowali się w obronie.

Holandia: Maarten Stekelenburg - Gregory van der Wiel (85. Dirk Kuyt), John Heitinga, Ron Vlaar, Jetro Willems, Mark van Bommel, Nigel de Jong (71. Rafael van der Vaart), Wesley Sneijder, Arjen Robben, Ibrahim Afellay (71. Klaas-Jan Huntelaar), Robin van Persie
Dania: Stephan Andersen - Lars Jacobsen, Simon Kjaer, Daniel Agger, Simon Poulsen, Dennis Rommedahl (84. Tobias Mikkelsen), William Kvist, Christian Eriksen (74. Lasse Schone), Niki Zimling, Michael Krohn-Dehli, Nicklas Bendtner