Euro 2012: Francja pokonała Ukrainę w deszczowym meczu

2012.06.15//  P. Rączka
W pierwszym meczu grupy C reprezentacja Francji pokonała 2:0 Ukrainę. Było to pierwsze zwycięstwo Trójkolorowych po serii ośmiu meczów bez zwycięstwa na wielkim turnieju, ale też był to 23 mecz z rzędu bez porażki licząc ostatnie spotkania. Rywalizacja rozpoczęła się punktualnie, jednak po czterech minutach sędzia zdecydował się przerwać mecz ze względu na ulewę i burzę, jaka zapanowała na stadionie w Doniecku.
Niemal po godzinie przerwy spotkanie zostało wznowione, jednak w pierwszych minutach było widać, że murawa jest mocno nasiąknięta wodą, a piłkarzom bardzo ciężko grało się w takich warunkach. W drugiej połowie piłka krążyła już lepiej między zawodnikami, a kibice zobaczyli też bramki. W 53. minucie wynik otworzył Jeremy Menez, a dwie minuty później gospodarzy dobił Yohan Cabaye.

Ukraina: Andrij Pjatow - Jewhen Sełin, Jewhen Chaczeridi, Taras Mychałyk, Ołeh Husiew, Serhij Nazarenko (60. Artem Miłewski), Anatolij Tymoszczuk, Andrij Jarmołenko (68. Ołeksandr Alijew), Jewhen Konoplanka, Andrij Woronin (46. Marko Dević), Andrij Szewczenko
Francja: Hugo Lloris - Mathieu Debuchy, Gael Clichy, Philippe Mexes, Adil Rami, Yohan Cabaye (68. Yann M'Vila), Alou Diarra, Samir Nasri, Franck Ribery, Jeremy Menez (73. Marvin Martin), Karim Benzema (76. Oliver Giroud)