Sport   »   Piłka nożna   »   Euro 2012: Francja zremisowała z Anglią

Euro 2012: Francja zremisowała z Anglią

2012.06.11//  P. Rączka
W najciekawszym meczu grypy D na mistrzostwach Europy reprezentacja Francji zremisowała 1:1 z Anglią. Było to 22 spotkanie z rzędu dla Les Bleus, w którym nie odnotowali porażki. Trójkolorowi z przebiegu rywalizacji prezentowali się znacznie lepiej niż Synowie Albionu - częściej utrzymywali się przy piłce, oddali większą ilość strzałów i byli zdecydowanie groźniejsi w akcjach ofensywnych.
Pierwsi bramkę dość niespodziewanie zdobyli Anglicy, którzy wyszli na prowadzenie w 30. minucie - po dośrodkowaniu Stevena Gerrarda i główce Joleona Lescotta piłka wpadła do siatki. Odpowiedź podopiecznych Laurenta Blanca przyszła dziewięć minut później, a sprytnym strzałem popisał się Samir Nasri, który uderzeniem w krótki róg zza pola karnego pokonał swojego klubowego kolegę.

Francja: Hugo Lloris - Mathieu Debuchy, Patrice Evra, Philippe Mexes, Yohan Cabaye (84. Hatem Ben Arfa), Adil Rami, Franck Ribery, Florent Malouda (85. Marvin Martin), Samir Nasri, Alou Diarra, Karim Benzema
Anglia: Joe Hart - Ashley Cole, John Terry, Joleon Lescott, Glen Johnson, Ashley Young, Steven Gerrard, Scott Parker (78. Jordan Henderson), James Milner, Alex Oxlade-Chamberlain (77. Jermain Defoe), Danny Welbeck (90. Theo Walcott)