Sport   »   Piłka nożna   »   Euro 2012: Niemcy lepsi od Danii

Euro 2012: Niemcy lepsi od Danii

2012.06.18//  P. Rączka
Reprezentacja Niemiec z kompletem punktów awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy. W ostatnim grupowym meczu podopieczni Joachim Loewa pokonali 2:1 Danię, która pożegnała się już z Euro 2012. Nasi zachodni sąsiedzi zmierzą się teraz z Grecją, natomiast Portugalia która wyszła z drugiego miejsca zagra z pogromcami Polaków - Czechami. Spotkanie to było określane jako rewanż za finał ME w 1992 roku, gdy to Duńczycy wygrali 2:0 i zdobyli trofeum.
Pierwsza bramka padła w 18. minucie, a swój setny występ w reprezentacji uwieńczył 44. golem dla reprezentacji Lukas Podolski. Po chwili na tablicy wyników znów widniał wynik remisowy, a do siatki trafił Michael Krohn-Dehli. Zwycięską bramkę zdobył na dziesięć minut przed końcem Lars Bender, który zastępował w tym meczu "wykartkowanego" Jerome'a Boatenga.

Dania: Stephan Andersen - Simon Poulsen, Daniel Agger, Simon Kjaer, Lars Jacobsen - Michael Krohn-Dehli, Niki Zimling (79, Christian Poulsen), Wiliiam Kvist, Jakob Poulsen (82, Tobias Mikkelsen), Christian Eriksen - Nicklas Bendtner
Niemcy: Manuel Neuer - Philipp Lahm, Holger Badstuber, Mats Hummels, Lars Bender - Lukas Podolski (64, Andre Schuerrle), Bastian Schweinsteiger, Mesut Ozil, Sami Khedira, Thomas Mueller (84, Toni Kroos) - Mario Gomez (74, Miroslav Klose)