Euro 2012: Portugalia w półfinale. Cristiano Ronaldo wyeliminował Czechów

2012.06.21//  P. Rączka
W pierwszym ćwierćfinałowym meczu mistrzostw Europy reprezentacja Portugalii pokonała 1:0 Czechów. Zwycięskiego gola na wagę półfinału zdobył niezawodny Cristiano Ronaldo, który w 79. minucie strzałem głową pokonał Petra Cecha. Napastnik Realu Madryt już wcześniej miał kilka znakomitych okazji ku temu, aby trafić do siatki - dwa razy obił jednak słupek, a kilka razy znakomicie interweniował bramkarz grający na co dzień w Chelsea Londyn.
Nasi południowi sąsiedzi dzielnie stawiali opór rywalom, a jeżeli chodzi o akcje ofensywne to byli w stanie przeprowadzić je tylko w pierwszej połowie, bowiem w drugiej - podobnie jak naszej reprezentacji na Euro 2012 - brakło im sił na walkę i skupiali grę tylko na obronie. Mimo porażki Czesi mogą być dumni z postawy swoich reprezentantów, gdyż zostawili oni wiele serca na boisku i dzielnie przeciwstawiali się atakom Portugalczyków.

Czechy: Petr Cech - Theodor Gebre Selassie, Tomas Sivok, Michal Kadlec, David Limbersky - Petr Jiracek, Tomas Hubschman (87. Tomas Pekhart), Jaroslav Plasil, Vaclav Pilar - Vladimir Darida (61. Jan Rezek) - Milan Baros
Portugalia: Rui Patricio - Joao Pereira, Pepe, Bruno Alves, Fabio Coentrao - Raul Meireles (88. Rolando), Miguel Veloso, Joao Moutinho - Nani (85. Custodio), Cristiano Ronaldo - Helder Postiga (40. Hugo Almeida)