Sport   »   Piłka nożna   »   Euro 2012: Portugalia wygrała z Danią

Euro 2012: Portugalia wygrała z Danią

2012.06.13//  P. Rączka
W meczu 2. kolejki grupy B mistrzostw Europy reprezentacja Portugalii pokonała 3:2 Danię. Obie drużyny grały ze sobą już w eliminacjach do Euro 2012, jednak to ostatecznie podopieczni Mortena Olsena wyszli z grupy z pierwszego miejsca, a ekipa z Półwyspu Iberyjskiego musiała walczyć o swój udział w ME w barażach. Dzisiejsze spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla Portugalii, która po golach Pepe i Heldera Postigi prowadziła 2:0 już w 36. minucie gry.
Duńczycy zdołali strzelić bramkę kontaktową jeszcze przed przerwą, za sprawą gola Nicklasa Bendtnera. Ten sam zawodnik zdołał wyrównać na dziesięć minut przed końcem spotkania, zdobywając swojego szóstego gola, w piątym występie przeciwko Portugalii. Chwilę wcześniej znakomitą sytuację sam na sam zmarnował Cristiano Ronaldo, który byłby głównym winowajcą w przypadku braku awansu jego zespołu do dalszej fazy. Na trzy minuty przed końcem wynik zdołał uratować Silvestre Varela.

Dania: Stephan Andersen - Lars Jacobsen, Simon Kjaer, Daniel Agger, Simon Poulsen - Wiliam Kvist, Niki Zimling (16, Jakob Poulsen), Dennis Rommedahl (60, Tobias Mikkelsen), Christian Eriksen, Michael Krohn-Dehli (90, Lasse Schoene) - Nicklas Bendtner
Portugalia: Rui Patricio - Joao Pereira, Bruno Alves, Pepe, Fabio Coentrao - Raul Meireles (84, Silvestre Varela), Miguel Veloso, Joao Moutinho - Nani (89, Rolando), Helder Postiga (64, Nelson Oliveira), Cristiano Ronaldo