Sport   »   Koszykówka   »   EuroBasket 2011: Polacy ulegli Litwinom

EuroBasket 2011: Polacy ulegli Litwinom

2011.09.01//  J. Knop
Reprezentacja Polski koszykarzy przegrała z Litwinami 77:97 (20:25, 18:28, 14:23, 25:21) czwartkowe spotkanie grupy A Mistrzostw Europy. Już jutro o godzinie 20:15 Biało - Czerwoni zmierzą się z Portugalią.

Litwini przez całe spotkanie kontrolowali przebieg rywalizacji. Tylko w pierwszej kwarcie Polacy dotrzymywali im kroku. Gospodarze zawodów zdołali uzyskać wtedy tylko pięć punktów nad Biało – Czerwonymi.
Reprezentacja Polski koszykarzy
Reprezentacja Polski koszykarzy Reprezentacja Polski koszykarzy

Później gospodarze turnieju radzili sobie jednak lepiej i raz po raz skutecznie atakowali. Polacy mieli poważny problem, by zatrzymywać akcje Litwinów. Podopieczni Alesa Pipana prezentowali się słabo zarówno w defensywie, jak i w ofensywie.

W trzeciej kwarcie Litwini bezlitośnie obnażyli braki w wyszkoleniu Polaków. Biało – czerwoni wyraźnie gubili się każdym aspekcie gry. Wysokie tempo narzucone przez litewską drużynę znacząco utrudniało zadanie naszym reprezentantom. Strata reprezentacji Polski do Litwy wynosiła wtedy już 24 punkty.

Ostatnia kwarta była nieco lepsza w wykonaniu Biało – Czerwonych. Polacy odważniej i skuteczniej atakowali, lecz ich działania nie dały większego rezultatu. Litwini wyraźnie zwolnili i spokojnie konstruowali akcje. Tym samym Polacy musieli uznać wyższość gospodarzy zawodów w wymiarze 77:97.