EuroBasket - Hiszpania zdobywa złoto pierwszy raz w historii

2009.09.20//  Ł. Łuniewski
Koszykarze Hiszpanii okazali się najlepsi w tegorocznym EuroBaskecie, pokonując Serbię w finałowym meczu turnieju 85:63.
EuroBasket Finał EuroBasket Finał

Dla graczy z Półwyspu Iberyjskiego to pierwszy w historii triumf w Mistrzostwach Europy.

Hiszpanie od początku spotkania pokazali Serbom, która drużyna zasługuje na złoty medal. Wiele skutecznych akcji, wysoka skuteczność rzutów z gry i agresywna obrona były atutami nie do pobicia przez Serbów, którzy przegrywali do przerwy 52:29.

Druga połowa to kontrolowanie sytuacji przez Hiszpanów, którzy w ostatniej kwarcie bawili się grą prezentując wiele efektownych akcji.

MVP polskiego turnieju został Pau Gasol.

Hiszpania - Serbia 85:63 (24:14, 28:15, 15:15, 18:19)