Sport   »   Koszykówka   »   EuroBasket - Polska przegrywa z Turcją

Koszykówka

EuroBasket - Polska przegrywa z Turcją

2009.09.09//  Ł. Łuniewski
Reprezentacja Polski nie sprostała Turcji w trzecim meczu EuroBasketu, przegrywając 69:87.
Polskich koszykarzy po dwóch ciężkich meczach z Bułgarią i Litwą dopadł kryzys i mecz z Turcją okazał się najsłabszym do tej pory rozegranym.

Już pierwsze dwie kwarty pokazały kondycję naszej drużyny. Słaba skuteczność z każdej pozycji i dobra gra Turcji doprowadziła do stanu 34:45:.

W trzeciej kwarcie Polacy złapali wiatr w żagle doganiając rywala na sześć punktów. Niestety był to ostatni przebłysk dobrej gry. Czwartą kwartę Polacy zagrali bez wiary w zwycięstwo i przegrali w niej 14:21, a w całym meczu 69:87.

Mimo to Polska awansuje do drugiej fazy rozgrywek z zaliczonym jednym zwycięstwem. W Łodzi biało-czerwoni najprawdopodobniej zagrają z Hiszpanią, Słowenią i Serbią.