Sport   »   Piłka nożna   »   FA CUP: Manchester United wyeliminował Reading

FA CUP: Manchester United wyeliminował Reading

2013.02.19//  P. Rączka
Piłkarze Manchesteru United pokonali 2:1 Reading i awansowali do ćwierćfinału pucharu Anglii, gdzie zmierzą się z lepszym z pary Middlesbrough vs Chelsea Londyn. Gospodarze od pierwszych minut mieli optyczną przewagę, ale nie potrafili jej wykorzystać. Sporo ożywienia wniósł Nani, który jeszcze przed końcem pierwszej połowy zastąpił kontuzjowanego Phila Jonesa. Portugalczyk co chwile straszył obronę rywali, a także bramkarza oddając groźne strzały.
Do siatki udało mu się trafić w 69. minucie, wykorzystując podanie od Valencii. Wynik chwilę później podwyższył Javier Hernandez, a piłkę dogrywał mu bohater spotkania - Nani. Na niecałe dziesięć minut przed końcem bramkę kontaktową zdobył Jobi McAnuffa, ale Manchester zdołał dowieźć prowadzenie do końca.