FC Barcelona pewnie pokonała Deportivo Alaves w Pucharze Króla

2012.10.31//  P. Rączka
Piłkarze FC Barcelony pokonali 3:0 Deportivo Alaves w wyjazdowym meczu 1/16 finału rozgrywek o Puchar Króla. Duma Katalonii przez całe spotkanie nie forsowała tempa, tylko grała spokojnie czekając na swoje okazje. Trener Tito Vilanowa posadził na ławce m.in. Xaviego, Messiego czy Rodrigueza, dając odpocząć im przed kolejnymi - ważniejszymi - spotkaniami. Pierwsza bramka padła dopiero pod koniec pierwszej połowy, a jej autorem był Villa.
Sześć minut po zmianie stron hiszpański napastnik zagrał do Iniesty, a ten podwyższył prowadzenie wicemistrzów Hiszpanii. Ostatnia bramka była autorstwa Fabregasa, który na kilka minut przed końcem ustalił wynik spotkania. Barcelona już przed rewanżem niemal zapewniła sobie awans do kolejnej rundy.