Sport   »   Piłka nożna   »   FC Barcelona w finale Klubowego Pucharu Świata

FC Barcelona w finale Klubowego Pucharu Świata

2009.12.16//  S. Kozak
W meczu półfinałowym z Atlante Cancun, Hiszpanie wygrali 3:1. Finał, w którym FC Barcelona zmierzy się z Estudiantes de La Plata, odbędzie się 19 grudnia.
Pierwsza połowa meczu w Abu Zabi, zakończyła się wynikiem 1:1. Pierwsza bramka wpadła już w 5. minucie spotkania za sprawą Guillermo Rojasa z meksykańskiego Cancun. Ta strata zmobilizowała piłkarzy z Barcelony do działania.
FC Barcelona - Atlante Cancun 16.12.2009 FC Barcelona - Atlante Cancun

Do przerwy Sergio Busqets wyrównał wynik na 1:1. W drugiej połowie Lionel Messi i Pedro podbili wynik na 3:1. Przeciwnicy nie mieli nic do powiedzenia, dlatego Hiszpanie zagrają w finałowym meczu z Estudiantes de La Plata. Argentyńczycy w półfinałach pokonali Pohang Steelers 2:1.

Barcelona ma chrapkę na kolejny tytuł do sporej, tegorocznej kolekcji. Możliwe, że obok Pucharu i Superpucharu Hiszpanii, Pucharu Mistrzów i Supermistrzów Europy stanie kolejne trofeum – Klubowy Puchar Świata.