FC Barcelona wygrała swój pierwszy mecz pod wodzą Tito Vilanovy

2012.07.25//  P. Rączka
W pierwszym przedsezonowym sparingu piłkarze FC Barcelony wygrali 2:1 z HSV Hamburg. Tito Vilanova zadebiutował w tym spotkaniu jako szkoleniowiec Dumy Katalonii. Trener wicemistrzów Hiszpanii dał pograć w tym meczu głównie młodym zawodnikom, którzy byli wspierani tylko przez Pinto, Mascherano czy Dani Alvesa. Ten ostatni otworzył wynik już w 5. minucie rywalizacji, znakomicie wbiegając w pole karne i oddając mocny strzał w światło bramki.
Kwadrans później obchodzące w tym dniu 125. rocznicę istnienia HSV, zdobyło bramkę wyrównującą - Arslan dobił uderzenie Berg`a, który trafił w poprzeczkę. Zwycięstwo Barcelonie zapewnił 18-letni talent Gerard Deulefeu w 37. minucie. W drugiej połowie na boisku w składzie HSV pojawił się dobrze znany polskim kibicom Rudnevs.

FC Barcelona: Pinto , Dani Alves, Bartra, Sergi Roberto, Adriano, Dos Santos, Alexis, Mascherano, Afellay, Deulofeu i Espinosa
Druga połowa: Pinto (71‘ Oier), Balliu, Sergi Gómez, Muniesa (58’ Bartra), Planas, Sergi Roberto, Rafinha, Patric, Ilie, Lobato i Joan ?ngel Román
HSV: Adler - Diekmeier (46‘ Besic), Bruma (76‘ Norgaard), Mancienne (87‘ Chrisantus), Aogo (Ilicevic), Westermann (46‘ Steinmann), Skjelbred (46‘ Sala), Son (46‘ Beister), Arslan (46‘ Tesche), Jansen i Berg (46‘ Rudnevs)