Sport   »   Tenis   »   Finał Fed Cup: Włoszki wygrały z Amerykankami

Finał Fed Cup: Włoszki wygrały z Amerykankami

2010.11.08//  D. Pęgiel
Włoskie tenisistki pokonały Amerykanki 3:1 w finałowych rozgrywkach o Fed Cup (Puchar Federacji) na twardych kortach hali w San Diego 3:1. Włoszki po raz czwarty od 2006 roku wystąpiły w finale tego pucharu i po raz trzeci wygrały.

Jedyny punkt dla amerykańskich zawodniczek zdobyła wczoraj młoda Melanie Oudin, która zwyciężyła 6:3, 6:1 triumfatorkę wielkoszlemowego Roland Garros - Francescę Schiavone. W innym niedzielnym pojedynku Flavia Pennetta wygrała z Coco Vandeweghe 6:1, 6:2.