Sport   »   Piłka nożna   »   Finał LM: Inter Mediolan ogrywa Bayern Monachium

Finał LM: Inter Mediolan ogrywa Bayern Monachium

2010.05.22//  R. Staniec
Inter Mediolan pod wodzą genialnego Portugalczyka Jose Mourinho sięgnął po Puchar Europy pokonując 2:0 w Finale Ligi Mistrzów Bayern Monachium. Inter wygrał Ligę Mistrzów po raz trzeci w swojej historii.

Początek meczu należał do Bayernu Monachium, który atakował bramkę Interu Mediolan. Inter nastawiony był na grę defensywną i swojej szansy upatrywał w szybkich kontrach. Bayern był bliski zdobycia bramki w 10. minucie spotkania.
Finał Ligi Mistrzów Inter Mediolan - Bayern Monachium Finał Ligi Mistrzów
Finał Ligi Mistrzów Inter Mediolan - Bayern Monachium Inter Mediolan - Bayern Monachium
Finał Ligi Mistrzów Inter Mediolan - Bayern Monachium 2:0

To jednak Inter strzelił pierwszego gola w meczu. Koronkowa wymiana piłek pomiędzy Diego Milito i Sneijderem zakończyła się zdobyciem bramki przez Argentyńczyka (35 minuta spotkania).
Strata bramki wytrąciła z rytmu drużynę Bayernu. Wkrótce jednak wzięli się w garść i zaczęli szukać okazji do zdobycia wyrównującej bramki. Najbliższy celu był Robben jednak piłka minęła spojenie słupka z poprzeczką. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 1:0 przez Inter Mediolan.
Finał Ligi Mistrzów Inter Mediolan - Bayern Monachium
Finał Ligi Mistrzów Inter Mediolan - Bayern Monachium Finał LM

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia ze strony Bayerny, który za wszelką cenę chciał wyrównać. Jednak na swoim miejscu był Julio Cesar, który bronił bramki Interu.

W miarę upływu czasu zwiększała się przewaga Bayernu Monachium. Drużyna Interu Mediolan bardzo dużo zawdzięcza świetnie dysponowanemu Cesarowi, który świetnie bronił.

Gdy wydawało się, że zdobycie bramki przez przeważający Bayern jest tylko kwestią czasu, ponownie dał o sobie znać Diego Milito, który strzelił drugiego gola (70. minuta). Bayern nie poddawał się, ale kontrolował grę i nie dał sobie już strzelić gola do końca meczu.