Sport   »   Piłka nożna   »   Finały piłkarskich mistrzostw Europy ostatnich lat

Piłka nożna

rss

Finały piłkarskich mistrzostw Europy ostatnich lat

2016.06.07//  P. Rączka
Piłkarskie mistrzostwa Europy to jedne z najważniejszych imprez sportowych na Starym Kontynencie. Co cztery lata nie tylko Europa, ale i cały świat emocjonuje się meczami reprezentacji, w których występują najlepsipiłkarze. Przez ostatnie dwadzieścia lat byliśmy świadkami niezwykłych finałów, w których nie brakowało niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji. Nadszedł odpowiedni moment, aby przypomnieć sobie finałowe starcia ostatnich lat.
Finały piłkarskich mistrzostw Europy ostatnich lat
Finały piłkarskich mistrzostw Europy ostatnich lat
Finały piłkarskich mistrzostw Europy ostatnich lat

Miejmy nadzieję, że na EURO 2016 we Francji czarnym koniem mistrzostw będą Biało-Czerwoni, przerywając hegemonię Hiszpanów.

EURO 1996
W tym roku to Anglia była organizatorem mistrzostw Europy. Choć sama nie dotarła do finału, przegrywając w półfinale z Niemcami po rzutach karnych, to na pocieszenie wywalczyła trzecie miejsce, a Alan Shearer został królem strzelców. Złoty medal zdobyli... Niemcy, którzy po dogrywce pokonali 2:1 Czechów.

EURO 2000
XI piłkarskie mistrzostwa Europy organizowali wspólnie Holendrzy z Belgami. Pierwsi z nich dotarli do półfinału, który przegrali po karnych z Włochami. Drugi z gospodarzy odpadł już w fazie grupowej. Najlepsi okazali się Francuzi, którzy po dogrywce pokonali 2:1. Koronę króla strzelców wywalczył Savo Milošević i Patrick Kluivert.

EURO 2004
Ci którzy postawili niewielką sumę pieniędzy na to, że triumfować będą Grecy, mogli dorobić się niezłej kasy. Ku zaskoczeniu to właśnie Grecy sięgnęli po tytuł, zostając czarnym koniem mistrzostw. Niemal każdy ze swoich meczów wygrywali 1:0, nawet w finale gdy pokonali Portugalię. Najlepszym strzelcem w tym roku został Milan Baros.

EURO 2008

To był niezwykły rok dla piłkarskiej reprezentacji Polski, która po raz pierwszy wzięła udział w mistrzostwach Europy. Debiut w Austrii i Szwajcarii nie wypadł zbyt dobrze. Jeden remis i dwie porażki sprawiły, że zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie, za Chorwacją, Niemcami i Austrią. W finale Hiszpanie pokonali 1:0 naszych grupowych rywali Niemców. Najlepszym strzelcem został David Villa.

EURO 2012
Wielka i prestiżowa impreza dotarła do Polski! Wspólnie z Ukrainą zorganizowaliśmy jedne z najlepszych organizacyjnie mistrzostw Europy. Tym samym jako gospodarze mieliśmy pewny awans, ale i tym razem sama impreza okazała się nieudana. Rosja, Grecja i Czechy okazały się od nas lepsze i po raz kolejny zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie. Tytuł obronili Hiszpanie pewnie 4:0 pokonując Włochów. Najskuteczniejszym strzelcem został Fernando Torres, z zaledwie trzema trafieniami.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Finały piłkarskich mistrzostw Europy ostatnich lat
 / 
Komentarze do: Finały piłkarskich mistrzostw Europy...
swish pisze:

Na zawsze zapamiętam Euro 2004 gdy wygrali Grecy. Gdyby wtedy postawić u bukmachera kasę na Grecję to człowiek mógł zostać milionerem.

 / 
Komentarze do: Finały piłkarskich mistrzostw Europy...
keny pisze:

Mnie to Euro zadziwia w tym roku, małe drużyny przechodzą i walczą jak lwy. Najbardziej mnie Portugalia rozniosła, tacy pewni siebie, może odnoszę wrażenie przez pryzmat Ronaldo, a zwycięstwo im tak trudno przychodzi.Brawo Walia, Brawo Węgry, to naprawdę piękna piłka w tym roku.Czekam co pokaże dalej Polska, jestem pełen podziwu, mimo że bramki wymęczone.

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Sport   »   Piłka nożna   »   Finały piłkarskich mistrzostw Europy ostatnich lat