Sport   »   Piłka nożna   »   Francja - Irlandia: nie będzie powtórki meczu

Piłka nożna

rss

Francja - Irlandia: nie będzie powtórki meczu

2009.11.20//  S. Kozak
Po bardzo kontrowersyjnej bramce Francji w meczu barażowym z Irlandią o wejście do Mistrzostw Świata 2010 w mediach huczy. Irlandczycy żądają powtórzenia meczu. Francuzi przepraszają ale drugiej rozgrywki nie chcą.
Francja - Irlandia
Francja - Irlandia Francja - Irlandia
Francja - Irlandia

FIFA ma prawo zarządzić powtórzenie meczu. Stało się tak w 2005 roku kiedy w barażach o mundial 2006 Uzbekistan pokonał Bahrajn po potwornej pomyłce sędziego.

Arbiter po zbyt szybkim wbiegnięciu w pole karne jednego z Uzbeków w czasie wykonywania przez nich rzutu karnego nie wiedział, że należy powtórzyć rzut więc podyktował rzut wolny dla Bahrajnu. Nowe spotkania odwróciły sytuacje i to Bahrajn walczył dalej o mundial. Został jednak wyeliminowany przez Trynidad i Tobago.
Francja - Irlandia
Francja - Irlandia Francja - Irlandia
Francja - Irlandia

Powtarzano również mecz Arsenalu z Sheffield United z 1999 roku. Trener Arsen Wenger sam poprosił o powtórkę spotkania ze względu na zachowanie swojego piłkarza niezgodne z zasadami fair play, który wykorzystał kontuzję rywala do zdobycia gola. Drugi mecz również wygrał Arsenal ale tym razem z czystym sumieniem.
Przeczytaj także: Polska - Rumunia - porażka Polaków w Warszawie » W jednym przypadku w Niemczech w 1994 roku powtórzono mecz Bundesligi między Bayernem Monachium a FC Nurnberg. Pierwsze spotkanie wygrali gracze z Monachium jednak po oglądnięciu zapisów na taśmie okazało się, że jedna z piłek uznanych za bramkę tak naprawdę trafiła w boczną siatkę. Spotkanie powtórzono i Bayern ponownie zwyciężył tym razem nie 2:1 a 5:0.
Arsen Wenger
Arsen Wenger Arsen Wenger
Arsen Wenger

Za powtarzanie meczy Niemcy zostali surowo upomnieni. Kolejne powtórki mogły grozić wyeliminowaniem ich z międzynarodowych rozgrywek.  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Francja - Irlandia: nie będzie powtórki meczu

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Sport   »   Piłka nożna   »   Francja - Irlandia: nie będzie powtórki meczu