Sport   »   Piłka nożna   »   Francja - Meksyk: El Tri pokonują Les Bleus

Francja - Meksyk: El Tri pokonują Les Bleus

2010.06.17//  J. Knop
Dzisiejszego wieczoru zmierzyły się ekipy Francji i Meksyku. Od tego meczu zależało, kto powiększy swoją szansę na awans do 1/8 finału MŚ. Ostatecznie to Meksykanie zwyciężyli Francuzów 2-0.
Już w 3.minucie spotkania świetną okazję bramkową miał Meksykanin - Dos Santos. Piłka po jego strzale uderzyła jednak w słupek. Trójkolorowi prowadzili grę. Meksykanie natomiast, skupiali się na szukaniu okazji do kontrataku. W 33. minucie Salcido świetnie dograł do Barrery, ale doskonale interweniował Llois. Była to, najlepsza sytuacja Meksykan w tej odsłonie meczu.
Javier Hernandez Hernandez pogrzebał Francuzów
Franck Ribery Ribery pracował, ale nie mógł nic zdziałać
Thierry Henry Francuzi przegrali ważny mecz

Później, Francuzi szukali swojej okazji na gola. Aktywni byli Toulalan, Ribery i Anelka, lecz ich działania nie przyniosły pożądanego efektu. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Mecz toczony w dobrym tempie mógł podobać się kibicom.

Początek drugiej połowy, to zmagania obu drużyn w środkowej strefie boiska. 54. minuta spotkania przyniosła uderzenie Moloudy, ale Perez zachował się bezbłędnie w tej sytuacji. Mimo tego akcentu, to Meksykanie zdobywali przewagę na placu gry. W 64. minucie swą dominację potwierdzili bramką. Świetną wrzutkę kolegi wykorzystał Hernandez. Nowy zawodnik Manchesteru United z zimną krwią minął francuskiego goalkeepera i oddał strzał do pustej bramki.
Florent Malouda Les Blues atakowali ale szarże spełzały na niczym
Thierry Henry Przegrana zmniejsza ich szanse na awans
Franck Ribery Francuzi są wściekli

Ta sytuacja wyraźnie rozwścieczyła Trójkolorowych. Zaczęli naciskać na rywala. Ribery i Gignac starali się szarpać, ale wszelkie próby spaliły na panewce. Na przekór, to Meksykanie stwarzali więcej sytuacji.

W 79. minucie Abidal faulował meksykańskiego zawodnika w polu karnym. Arbiter nie miał wątpliwości co do przewinienia i podyktował rzut karny dla ekipy Meksyku. Do piłki podszedł Blanco i uderzył nie do obrony. W tym momencie mieliśmy dwubramkowe prowadzenie Meksyku. Francuzi byli totalnie zdezorientowani.
Florent Malouda Jak dalej...
Franck Ribery ...potoczą się...
Florent Malouda ...losy Francji na Mundialu?

W dalszym ciągu do sytuacji dochodzili Meksykanie. Akcje zaczepne konstruował Dos Santos, ale na jego drodze stawał czujny Lloris. Jeszcze w ostatnich minutach spotkania ze strony francuskiej próbował Valbuena, lecz nie miał szczęścia.

Dzisiejsze spotkanie śledziło 35 370 kibiców na stadionie w Polokwane. Widzowie mogli podziwiać wspaniały mecz. Spotkanie obfitowało w wiele okazji podbramkowych, a także na tempo nie mogliśmy narzekać. Wynik meczu może być zaskakujący, ale to jest w futbolu najpiękniejsze. Jak mawiał Kazimierz Górski: „Chodzi o to, żeby strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika”. Meksykanie zdobyli nawet dwie. Wykonali plan perfekcyjnie i trzy punkty wędrują na ich konto.