Sport   »   Tenis   »   French Open: Nadal finałowym rywalem Soderlinga

French Open: Nadal finałowym rywalem Soderlinga

2010.06.04//  S. Kozak
Rafael Nadal awansował do finału turnieju na kortach Rolanda Garrosa. W ponad dwugodzinnym spotkaniu pokonał on 6:2, 6:3, 7:6 (8-6) wielką niespodziankę paryskich rozgrywek – Jurgena Melzera.

Nadal wygrał dwa pierwsze sety, po których nagle wypadł z dobrego rytmu gry. Szybko stracił więc prowadzenie w trzecim secie, który musiał zakończyć się super tie-breakiem.
Rafael Nadal  - French Open 2010 Rafael Nadal...
Rafael Nadal  - French Open 2010 ...pokonał...
Jurgen Melzer - French Open 2010 ...Jurgena Melzera

Rywalem Nadala w finale będzie Robin Soderling, który gra bardzo pewnie i dzisiaj wyeliminował z turnieju Tomasa Berdycha.