Sport   »   Piłka nożna   »   Grzegorz Proksa vs Pablo Navascues - "Super G" zmiażdżył rywala

Piłka nożna

rss

Grzegorz Proksa vs Pablo Navascues - "Super G" zmiażdżył rywala

2011.04.16//  J. Knop
Grzegorz Proksa zwyciężył w pojedynku z Hiszpanem - Pablo Navascues’em. Popularny „Super G” pokonał rywala przez nokaut w dziewiątej rundzie walki. Tym samym Polak obronił tytuł mistrza Unii Europejskiej w kategorii średniej. Do starcia doszło w czasie gali, która odbyła się w Leganes.

Pierwsze dwie rundy ubiegły pod znakiem całkowitej dominacji Proksy. Polak przeważał nad rywalem w każdym aspekcie pięściarskiego rzemiosła. „Super G” atakował Hiszpana seriami piekielnie mocnych ciosów, a ten ograniczał się do rozpaczliwych działań defensywnych. Navascues miał problem z dostosowaniem się do tempa walki polskiego pięściarza i ponadto nie potrafił się przedrzeć przez jego szczelną gardę.
Grzegorz Proksa
Grzegorz Proksa Grzegorz Proksa
Grzegorz Proksa

W kolejnych rundach Proksa kontynuował założenia taktyczne, jakie obrał przed wyjściem do ringu. Pochodzący z Mysłowic pięściarz uderzał równo i celnie. Navascues z każdym kolejnym ciosem wydawał się być coraz słabszy, a kolejno borykał się z problemami kondycyjnymi. „Super G” zauważył słabość rywala i z zimną krwią wykorzystywał każdy nawet najmniejszy jego błąd. W końcu pojawiła się okazja, by zakończyć starcie przed czasem.
Grzegorz Proksa
Grzegorz Proksa Grzegorz Proksa
Grzegorz Proksa

W dziewiątej rundzie Proksa potraktował Navascues’a kombinacją mocnych ciosów, po których Hiszpan był wyraźnie zamroczony. „Super G” dokończył dzieła dwoma uderzeniami sierpowymi i posłał trzydziestopięciolatka na deski. W ten sposób Polak wzbogacił swoje konto o kolejny cenny triumf.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Grzegorz Proksa vs Pablo Navascues - "Super G" zmiażdżył rywala

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Sport   »   Piłka nożna   »   Grzegorz Proksa vs Pablo Navascues - "Super G" zmiażdżył rywala