Sport   »   Piłka nożna   »   HME: Adam Kszczot zdobył złoto na 800 m

HME: Adam Kszczot zdobył złoto na 800 m

2013.03.03//  P. Rączka
Adam Kszczot okazał się bezkonkurencyjny w finale biegu na 800 metrów w ostatnim dniu Halowych Mistrzostw Europy w Scandinavium Arena w Goeteborgu. Polak tym samym obronił wywalczony tytuł. Zawodnik RKS Łódź pojawił się na mecie z czasem 1.48,69. Drugi na mecie zameldował się Kevina Lopeza – 1.49,31, a trzeci był pochodzącego z Somalii reprezentanta Wielkiej Brytanii Mukhtara Mohammeda - 1.49,60.

To już trzeci medal na tych mistrzostwach dla naszych reprezentantów. Wcześniej "srebro" w konkursie skoku o tyczce wywalczyła Anna Rogowska, a "brąz" w biegu na 1500 m zdobyła Katarzyna Broniatowska. Polacy mają szansę zdobyć w niedziele jeszcze kolejne medale.