Sport   »   Aktualności   »   HME: Anna Rogowska wywalczyła złoty medal

Aktualności

rss

HME: Anna Rogowska wywalczyła złoty medal

2011.03.06//  J. Knop
Anna Rogowska zdobyła złoty medal w skoku o tyczce podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Paryżu. Druga była Niemka - Silke Spiegelburg, a na trzecim miejscu uplasowała się Kristina Gadschiew. Rogowska zdołała poprawić rekord Polski i pokonała poprzeczkę zawieszoną 4,85 m.
Rogowska była stawiana w roli faworytek do medalu w swojej konkurencji. Polka rozpoczęła finałowe zmagania od wysokości 4,35m. Następnie w drugiej próbie zdołała pokonać poprzeczkę umiejscowioną na wysokości 4,60 m, a ze skoku na 4,65 m zrezygnowała.
Anna Rogowska
Anna Rogowska Anna Rogowska
Anna Rogowska

Konkurentki stopniowo się wykruszały, tak więc przy wysokości 4,70 m w grze pozostały tylko cztery zawodniczki. Rogowska nie miała większych problemów z tym zadaniem. Poprzeczkę zawieszoną dziesięć centymetrów wyżej mistrzyni świata z Berlina pokonała już w pierwszej próbie. Później w drugim podejściu skoczyła 4,85 m i tym samym poprawiła dotychczasowy rekord polski, który ustanowiła przed sześcioma laty.
Anna Rogowska
Anna Rogowska Anna Rogowska
Anna Rogowska

Polka podjęła również próbę ataku na rekord mistrzostw Europy, który należy do Jeleny Isinbajewej. Rosjanka w roku 2005 pokonała wysokość 4,90 m. Rogowska nie zdołała jednak poprawić tego osiągnięcia i zaliczyła trzy nieudane próby skoku na 4,91 m.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
HME: Anna Rogowska wywalczyła złoty medal

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale LifestyleDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   HME: Anna Rogowska wywalczyła złoty medal