Sport   »   Aktualności   »   HME: Lidia Chojecka zdobyła brązowy medal

HME: Lidia Chojecka zdobyła brązowy medal

2011.03.06//  J. Knop
Brytyjka - Helen Clitheroe wywalczyła złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w biegu na 3000 m, które odbywają się w Paryżu. Na drugiej lokacie uplasowała się Rosjanka - Olesja Syrewa, a trzecie miejsce zajęła Lidia Chojecka.
Chojecka już na początku zmagań dołączyła do sześcioosobowej grupy zawodniczek, które błyskawicznie uzyskały przewagę nad rywalkami. Było więc wiadomo, iż Polka będzie liczyła się w rywalizacji o medal. Urodzona w Siedlcach zawodniczka miała szansę na złoty krążek, lecz w końcowej fazie biegu większą szybkością wykazały się Clitheroe i Syrewa.
Lidia Chojecka
Lidia Chojecka Lidia Chojecka

Tym samym Polka wzbogaciła swój dorobek o szósty krążek halowych mistrzostw Starego Kontynentu. Chojecka przekroczyła linię mety z czasem 8.58,30. Do drugiej Syrewej straciła 1,61 s. Trzydziestoczterolatka po raz ostatni cieszyła się z miejsca na podium przed czterema laty w Birmingham, gdzie triumfowała na dystansie 1500 m oraz 3000 m.