HMŚ w lekkiej atletyce: Adam Kszczot i Lidia Chojecka bez medalu

2012.03.11//  P. Rączka
Adam Kszczot zajął 4. miejsce w finałowym biegu na 800 metrów podczas odbywających się w Stambule 14. halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce. Polak, który w tym roku legitymuje się najlepszym czasem na świecie (1.44,57), zaczął bardzo spokojnie swój bieg. Po 200 metrach widząc, że rywale biegną dość wolnym tempem wysunął się na szpicę i biegł tak niemal do samego końca. Na ostatnich stu metrach zabrakło mu jednak sił i zakończył swój bieg bez medalu. Pierwsze miejsce zajął Mohammed Aman (Etiopia), drugi był Jakub Holusa (Czechy), a trzeci Andrew Osagie (W. Brytania).

Również Lidia Choejcka nie wywalczyła medalu w finałowym biegu na 3000 metrów - choć jej szanse na to były znacznie mniejsze. Polka zajęła 6. miejsce, a rezultat jaki osiągnęła był zbliżony do jej najlepszego biegu w tym sezonie - 8:56.86. Pierwsze miejsce zajęła Hellen Onsando Obiri (Kenia), druga była Meseret Defar (Etiopia), a trzecia Gelete Burka (Etiopia).