HMŚ w lekkiej atletyce: Karolina Tymińska zajęła 4. miejsce w pięcioboju

2012.03.09//  P. Rączka
Karolina Tymińska była bardzo blisko wywalczenia medalu w pięcioboju na lekkoatletycznych halowych mistrzostwach świata w Stambule, jednak ostatecznie uplasowała się na 4. pozycji. Polka nie najlepiej poradziła sobie w pierwszych trzech konkurencjach. Straty zaczęła odrabiać od skoku w dal, w którym zajęła 3. miejsce - 6,46 m. Przed biegiem na 800 metrów nasza zawodniczka zajmowała w klasyfikacji 7. miejsce.

Na bieżni Tymińska poradziła sobie znakomicie - była druga z czasem 2.08,25 min. Nie wystarczyło to jednak do zdobycia medalu. Złoto powędrowało do Ukrainki Natalli Dobryńsiej, której dorobek punktowy jest nowym rekordem świata - 5013. Srebrny medal zdobyła Jessica Ennis (4965 punktów), a brąz Litwinka Austra Skujyte (4802 punktów). Karolina zakończyła zmagania mając na koncie 4725 punktów.