Hiszpania młodzieżowym mistrzem Europy w piłce nożnej mężczyzn

2011.06.26//  D. Pęgiel
Hiszpańscy piłkarze zwyciężyli Szwajcarów 2:0 w finale młodzieżowych Mistrzostw Europy w Danii. Gole w ostatnim spotkaniu turnieju zdobyli Ander Herrera z Realu Saragossa oraz Thiago Alcantara z FC Barcelony. Najlepszym strzelcem zawodów został ich rodak - Adrian Lopez z Deportivo La Coruna.
Hiszpania objęła prowadzenie w 41. minucie po pięknym strzale głową Herrery. Na 2:0 podwyższył 10 minut przed końcem spotkania Alcantara, który pokonał bramkarza rywali lobem z rzutu wolnego z ponad 40 metrów. Tym samym hiszpańska reprezentacja po raz trzeci sięgnęła po młodzieżowe mistrzostwo Starego Kontynentu (wcześniej tryumfowali w 1986 i 1998 roku).
Młodzieżowa reprezentacja Hiszpanii piłkarzy
Młodzieżowa reprezentacja Hiszpanii piłkarzy Młodzieżowa reprezentacja Hiszpanii piłkarzy

W pojedynku o trzecie miejsce drużyna narodowa Białorusi pokonała Czechów 1:0 i obok Hiszpanów i Szwajcarów, zapewniła sobie występ na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Londynie.