Ibrahimović błysnął geniuszem. PSG rozgromiło Brest

2014.01.08//  P. Rączka
Paris Saint-Germain pokonało na wyjeździe 5:2 Brest w meczu 1/32 finału Pucharu Francji i awansowało do kolejnej rundy. Znakomite spotkanie rozegrał Zlatan Ibrahimović, który strzelił hat-tricka i zanotował asystę. Podopieczni Laurenta Blanca już po pierwszej połowie prowadzili 4:1 i mogli być pewni zwycięstwa. W drugiej połowie tempo gry nieco spadło, ale Lavezzi zdołał wpisać się na listę strzelców. Dla lidera Ligue 1 gola zdobył jeszcze Motta.
Spotkania kolejnej fazy Pucharu Francji rozegrane zostaną w dniach 21-22 stycznia. PSG zmierzy się w 1/16 finału z drużyną Montpellier. W lidze francuskiej PSG po 18. kolejkach jest na pierwszym miejscu w tabeli i po 19. kolejkach ma trzy punkty przewagi nad AS Monaco.