2011.10.04//  P. Rączka
Na początku września był na ustach wszystkich kibiców piłki nożnej. Zasłynął tym, iż w meczu młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii, pokonał własnego bramkarza strzałem z dobrych ponad trzydziestu metrów. Jakby tego było mało, strzał był oddany piętką po podaniu bramkarza Gruzji. W ostatniej kolejce Primera Division Inigo Martinez zrehabilitował się za tamto zagranie i pokazał wszystkim, że potrafi też zdobywać piękne bramki do odpowiedniej bramki.
Inigo Martinez to 20-letni obrońca, który do pierwszej kadry zespołu dołączył dopiero w tym roku. Real Sociedad przegrał dość niespodziewanie spotkanie 1:2 z Athletic Bilbao. Dla gości było to pierwsze zwycięstwo w lidze. Dwie bramki dla Rojiblancos zdobył Fernando Llorente.

Przeczytaj także: Piękny samobój Inigo w meczu Hiszpanii z Gruzją. »