Inter Mediolan awansował do ćwierćfinału Coppa Italia

2012.12.19//  P. Rączka
Piłkarze Interu Mediolan pokonali 2:0 Hellas Weronę w meczu 1/8 Pucharu Włoch. Gospodarze w pierwszej połowie nieco męczyli się z rywalem, który mógł nawet zakończyć tę odsłonę prowadzeniem. Dopiero po zmianie stron i po tym jak na boisku pojawił się Freddy Guarin gra drużyny występującej na co dzień w Serie A się ożywiła. Pięć minut po wznowieniu gry Antonio Cassano wykorzystał dogodną sytuację i strzelił pierwszą bramkę w tym meczu.
Cztery minuty później wynik spotkania podwyższył wspomniany już Guarin, odbierając rywalomochotę do gry. W końcówce mogło być jeszcze ciekawie, gdyż bramkarz Interu doznał kontuzji, a nie można już było przeprowadzić zmiany. Między słupkami staną zatem napastnik Rodrigo Palacio. Koledzy dobrze chronili swojego kolegę, aby nie musiał wysilać się w bramce, lecz mimo to zdążył popisać się jedną efektowną interwencją.