Sport   »   Piłka nożna   »   Ireneusz Jeleń trafia, Lille pokonuje Sedan

Ireneusz Jeleń trafia, Lille pokonuje Sedan

2011.10.27//  P. Rączka
W mecz 1/8 finału Pucharu Ligi Francji drużyna OSC Lille pokonała 3:1 Sedan. Całe spotkanie w zespole mistrzów Francji rozegrało dwóch polskich zawodników – Ireneusz Jeleń i Ludovic Obraniak. Dla pierwszego z nich był to drugi występ w podstawowym składzie, w barwach nowego klubu. Napastnik reprezentacji Polski, który jak na razie po kontuzji nie znajduje jeszcze uznania w oczach Franciszka Smudy, zdobył w tym meczu jedną z bramek.
Gospodarze wyszli na prowadzenie w 34. minucie spotkania po bramce Benoit Pedrettiego. Pięć minut później wynik podwyższył wracający do wysokiej formy Joe Cole. Po zmianie stron ostatnią bramkę dla Lille zdobył Ireneusz Jeleń. Goście honorowego gola zdobyli na dziesięć minut przed końcem meczu z rzutu karnego, a do bramki trafił Abdoulay Diaby.