Sport   »   Piłka nożna   »   Ivo Pękalski strzela i czeka na powołanie

Ivo Pękalski strzela i czeka na powołanie

2011.08.20//  P. Rączka
Po raz kolejny z bardzo dobrej strony zaprezentował się Ivo Pękalski, przypominając o sobie selekcjonerowi reprezentacji Polski. Zawodnik Malmoe FF już w 4. minucie meczu pokonał bramkarza gości strzałem głową, po wrzutce z rzutu rożnego. Jego drużyna wygrała 2:1, jednak sam piłkarz musiał opuścić boisko już w 55. minucie przez drugą żółtą kartkę. Aktualny mistrz Szwecji w obecnym sezonie prezentuje się bardzo słabo, zajmując 9. miejsce i tracąc do lidera, aż osiemnaście punktów. Franciszek Smuda przewiduje powołanie dla młodego Polaka w późniejszym terminie – oby tylko nie było za późno, gdyż Szwecka prasa ostro wymusza powołanie piłkarza do reprezentacji Trzech Koron na najbliższe mecze eliminacyjne, co by definitywnie zamknęło temat gry piłkarza w Biało Czerwonych barwach.