Sport   »   Aktualności   »   Jagna Marczułajtis-Walczak zrezygnowała z funkcji przewodniczącej Komitetu Konkursowego Zimowe Igrzyska Olimpijskie Kraków 2022

Aktualności

rss

Jagna Marczułajtis-Walczak zrezygnowała z funkcji przewodniczącej Komitetu Konkursowego Zimowe Igrzyska Olimpijskie Kraków 2022

2014.04.12//  M. Mikołajczyk
Jagna Marczułajtis-Walczak powiedziała: dość. Była reprezentantka Polski w snowboardzie z powodu ataków na jej osobę i ze względu na dobro projektu postanowiła zrezygnować z bycia przewodniczącą Komitetu Konkursowego Zimowe Igrzyska Olimpijskie Kraków 2022.

Czwarta zawodniczka igrzysk w Salt Lake City poinformowała jednak, że nie zmieniła swojego zdania i w dalszym ciągu mocno popiera inicjatywę przeprowadzenia najważniejszej sportowej imprezy w naszym kraju. Zwolennikiem odejścia Marczułajtis-Walczak był prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, który nie krył, że nie wyobraża sobie, by mogła ona nadal piastować tę funkcję.

Jagna Marczułajtis
Kraków 2022
Sporo kontrowersji budził w ostatnim czasie logotyp igrzysk, który kosztował bagatela 80 tysięcy złotych. Smaczku dodały również działania męża byłej sportsmenki. Andrzej Walczak, bo o nim mowa, miał namawiać dziennikarzy na artykuły przychylne idei „białej olimpiady” w Polsce.

Poniżej prezentujemy oświadczenie Jagny Marczułajtis-Walczak, które zostało opublikowane na stronie internetowej krakowskiej kandydatury:

Ze względu na dobro projektu Zimowe Igrzyska Olimpijskie Kraków 2022, w związku z atakami na moją osobę, podjęłam decyzję o rezygnacji ze stanowiska Przewodniczącej Komitetu Konkursowego Kraków 2022. Od początku byłam mocno związana z ideą organizacji igrzysk w Krakowie i był to dla mnie wielki honor i zaszczyt stać na czele Stowarzyszenia, które reprezentowało naszą kandydaturę przed Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim.

Nadal bardzo popieram ideę przeprowadzenia w Polsce Zimowych Igrzysk Olimpijskich i uważam, że organizacja tego wyjątkowego wydarzenia przyniesie wiele korzyści dla Krakowa, regionu i całego kraju. Zważywszy jednak na nagonkę medialną na moją osobę oraz atmosferę niesprzyjającą samemu projektowi, uznałam, że moja rezygnacja może pomóc w realizacji celu, jakim jest zostanie Miastem Gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku.

Jest mi przykro z powodu zaistniałej sytuacji, ale nie wynika ona bezpośrednio z mojej winy. W związku z ostatnimi publikacjami medialnymi ponownie oświadczam, że nie wiedziałem o działaniach podejmowanych przez mojego męża Andrzeja Walczaka podczas mojego pobytu na konferencji sportowej w Turcji. Andrzej Walczak działał wyłącznie jako osoba prywatna i nie miał prawa sugerować jakoby przedstawiał stanowisko Komitetu, którego pracownikiem nigdy nie był i nigdy nie miał wpływu na jego prace.

Projekt Zimowe Igrzyska Olimpijskie Kraków 2022 był dla mnie wielkim wyzwaniem i uważam, że podołałam temu wyzwaniu. Od początku skutecznie zabiegałam o poparcie Premiera, Rządu, Sejmu oraz samorządów. Działania Komitetu Konkursowego także były zgodne z harmonogramem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Wszystkie dokumenty wymagane od nas w pierwszej fazie procedury aplikacyjnej zostały złożone zgodnie z obowiązującymi terminami. Dzięki moim staraniom pozyskaliśmy dla potrzeb wniosku aplikacyjnego Krakowa wszystkie wymagane i niezbędne na tym etapie gwarancje rządowe.

Chciałam podziękować wszystkim, którzy wierzyli we mnie i w ideę organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Krakowie. Bez ich wsparcia i zaangażowania nie bylibyśmy w stanie przygotować i przedstawić Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu kompletnej dokumentacji wymaganej w tej fazie procedury aplikacyjnej.

Mimo że pierwszy etap został zamknięty to jesteśmy dopiero w połowie drogi do tego, aby Międzynarodowy Komitet Olimpijski powierzył nam organizację igrzysk w 2022 roku. Przed nami mnóstwo pracy i kolejne wyzwania. Bardzo kibicuję Krakowowi i życzę, aby właśnie to miasto zostało gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku.

Jagna Marczułajtis-Walczak
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcji

Źródło: onet.pl/krakow2022.org


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jagna Marczułajtis-Walczak zrezygnowała z funkcji przewodniczącej Komitetu Konkursowego Zimowe Igrzyska Olimpijskie Kraków 2022

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...


Do góry  //  Sport   »   Aktualności   »   Jagna Marczułajtis-Walczak zrezygnowała z funkcji przewodniczącej Komitetu Konkursowego Zimowe Igrzyska Olimpijskie Kraków 2022