Jerzy Janowicz odpadł w II rundzie Irving Tennis Classic

2015.03.20//  P. Rączka
Jerzy Janowicz przegrał 2:6, 6:7(3) z Alexandrem Zverevem w II rundzie turnieju Irving Tennis Classic. W imprezie niższej rangi wszyscy spodziewali się, że Polak zaprezentuje swoją dawną dobrą dyspozycję, ale znacznie lepiej od niego zagrał zaledwie 17-letni rywal. Niemiec rozpoczął spotkanie od dwóch przełamań i po kilkunastu minutach prowadził już 3:0. Choć Łodzianin zdołał po chwili odebrać serwis rywala, to i tak było to za mało, aby ugrać coś w tym secie.

W drugiej partii Janowicz wciąż popełniał wiele niewymuszonych błędów, które były dla niego coraz bardziej irytujące. Zacięta rywalizacja trwała jednak do stanu 6:6. W tie-breaku Zverev szybko wypracował sobie przewagę, której nie oddał już do końca. Polak w spotkaniu zaserwował trzy asy, popełnił pięć podwójnych błędów serwisowych, trzykrotnie został przełamany, wykorzystał jednego z sześciu break pointów i łącznie zdobył 57 punktów, aż o 17 mniej od przeciwnika.