Sport   »   Tenis   »   Jerzy Janowicz w półfinale turnieju w Montpellier

Tenis

Jerzy Janowicz w półfinale turnieju w Montpellier

2014.02.07//  P. Rączka
Jerzy Janowicz pokonał 6:2, 6:4 Edouardo Rogera-Vasselina w ćwierćfinale turnieju ATP w Montpellier. W walce o finał Polak zmierzy się z lepszym z pary Richardo Gasquetem vs Albano Olivettiego. Pojedynek trwał tylko 70 minut, a Francuz był wymagającym przeciwnikiem tylko na początku spotkania. Od stanu 2:2 nasz tenisista nie oddał już żadnego gema rywalowi i pewnie wygrał pierwszego seta. Po raz kolejny dobrze funkcjonował serwis, który nie raz przekraczał 220 km/h.

W całym meczu Łodzianin miał 42 bezpośrednio wygrane piłki i 23 niewymuszone błędy, a także 18 asów. Cztery ostatnie asy wygrały całego ostatniego gema w spotkaniu. Janowicz tym samym "pomścił" Michała Przysiężnego, którego Roger-Vasselin wyeliminował kilka dni wcześniej. - Nakładałem na niego sporo presji. To był klucz do sukcesu. Kocham grać we Francji - powiedział Jerzyk.