Sport   »   Siatkówka   »   Jerzy Matlak zwolniony z reprezentacji siatkarek

Siatkówka

Jerzy Matlak zwolniony z reprezentacji siatkarek

2011.06.28//  D. Pęgiel
Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował na swojej stronie internetowej, iż Jerzy Matlak został we wtorek odwołany z funkcji trenera reprezentacji Polski siatkarek. Decyzję podjął obradujący w Warszawie zarząd PZPS. Biało-czerwone obecnie przebywają na zgrupowaniu w Szczyrku. W turnieju o Puchar Jelcyna w Jekaterynburgu (5-10 lipca) poprowadzi je Wiesław Popik, asystentem Matlaka.
Jerzy Matlak
Jerzy Matlak Jerzy Matlak

66-letni Jerzy Matlak był szkoleniowcem polskiej drużyny narodowej od stycznia 2009 roku. W tym samym roku wywalczył z nią brązowy medal Mistrzostw Europy, które miały miejsce w Polsce. Wcześniej pracował z kadrą w latach 1984-85. Trener już raz był blisko zwolnienia po ubiegłorocznym mundialu, na którym nasze reprezentantki zajęły dziewiątą pozycję. Wówczas planem minimum było ósme miejsce.

Głównym zarzutem wobec Matlaka miała być atmosfera panująca w kadrze. Dla biało-czerwonych nie chciała grać Katarzyna Skowrońska, której selekcjoner nie zabrał na Mistrzostwa Świata. Siatkarka twierdziła, że u Matlaka więcej nie zagra, bo nie chce cofać się w rozwoju – czytamy na portalu Sport.pl. Inne zawodniczki w anonimowych wypowiedziach również twierdziły, że selekcjoner źle prowadzi reprezentację.

Źródło: sport.pl