Justyna Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale sprintu w Szklarskiej Porębie

2014.01.18//  P. Rączka
Justyna Kowalczyk nie zdołała zakwalifikować się do półfinału sprintu techniką dowolną podczas zawodów Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie. Nasza najlepsza biegaczka rozpoczęła rywalizację od zajęcia 12. miejsca w kwalifikacjach. Lepiej od nich zaprezentowała się inna Polka – Sylwia Jaśkowiec. Obie zawodniczki spotkały się ze sobą w ćwierćfinale, a początek biegu wskazywał na to, że obie pewnie awansują do kolejnej fazy. Ku zaskoczeniu z dalszej rywalizacji odpadła lepsza z nich.

Finisz był bardzo zacięty, bowiem nasze zawodniczki zostały dogonione przez Marion Buillet oraz Elizabeth Stephen. Na mecie najlepsza okazała się Buillet, która wygrała bieg z czasem 3:11.00. Jaśkowiec była druga ze stratą 0,30 s do zwyciężczyni, natomiast Kowalczyk ze stratą 0,55 s zajęła trzecie miejsce ex aequo ze Stephen. Czas jaki uzyskała nie pozwolił jej awansować jako szcześliwa przegrana.