Sport   »   Piłka nożna   »   Juventus lepszy od Interu w Serie A

Juventus lepszy od Interu w Serie A

2014.02.03//  P. Rączka
W hitowym spotkaniu 22. kolejki Serie A piłkarze Juventusu Turyn zremisowali 1:1 z Interem Mediolan. Stara Dama od pierwszych minut mocno naciskała na rywala i raz po raz atakowała bramkę Samira Handanovicia. Jako pierwszy piłkę w siatce umieścił Stephane Lichsteiner, który wykorzystał znakomite zagranie od Andrea Pirlo. Po zmianie stron mistrzowie Włoch szybko ułożyli sobie mecz. W 47. minucie podwyższył Chiellini, a chwilę później bramkę zdobył Vidal.
Na nieco ponad kwadrans przed końcem Inter zdołał strzelić honorowego gola, a strzelił go Ronaldo. Nowy nabytek gospodarzy - Pablo Osvaldo, całe spotkanie obejrzał z trybun. Juventus ciągle podwyższa przewagę punktową nad rywalami. Tempo stara się utrzymać tylko Roma, która będzie miała okazję zniwelować stratę do sześciu "oczek".