Kamil Stoch drugi w Engelberg! Kofler lepszy o 0,1 punkta

2012.12.15//  P. Rączka
Kamil Stoch zajął drugie miejsce w konkursie skoków narciarskich w Engelbergu. Zawody wygrał Andreas Kofler, który okazał się lepszy od Polaka o zaledwie 0,1 punktu. Nasz skoczek zajmował po pierwszej serii pierwsze miejsce, z kolei Austriak był na 9. pozycji. W drugiej serii obaj skoczyli daleko, lecz nasz zawodnik dostał słabsze noty za styl. Znakomicie spisali się również pozostali nasi reprezentanci, których w drugiej serii oglądaliśmy aż pięciu, z czego Dawid Kubacki także uplasował się w pierwszej dziesiątce - był 9.
Dwa przyzwoite skoki oddał Maciej Kot, który zajął 17. miejsce. Krzysztof Miętus został sklasyfikowany na 23. miejscu, a Klemens Murańka na 28. Do finału nie zdołał awansować jedynie Piotr Żyła. Jutro odbędzie się drugi konkurs, a następnie skoczkowie będą szykowali się do Turnieju Czterech Skoczni, gdzie po tak obiecującym konkursie, możemy liczyć na to, że Stoch powalczy w nim o czołowe miejsce.