Kamil Stoch najlepszym sportowcem Polski 2014 roku!

2015.01.10//  M. Mikołajczyk
Kamil Stoch triumfował w jubileuszowej, bo 80. edycji plebiscytu „Przeglądu Sportowego” i TVP na najlepszego polskiego sportowca minionego roku. Nasz skoczek ma za sobą niezwykle udany sezon – w lutym 2014 został dwukrotnym mistrzem olimpijskim w Soczi, a jakby tego było mało, w marcu zdobył też Kryształową Kulę za wygraną w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
Kamil Stoch
Kamil Stoch
Kamil Stoch

Podopieczny Łukasza Kruczka wyprzedził w głosowaniu Mariusza Wlazłego, który poprowadził biało-czerwonych do złotego medalu rozgrywanych w Polsce siatkarskich mistrzostw świata.

Skład podium uzupełnił Michał Kwiatkowski. „Flowerman” w imponującym stylu, po samotnej ucieczce wywalczył mistrzostwo świata w kolarskim wyścigu szosowym ze startu wspólnego. Nasz rodak doskonale spisywał się także m.in. podczas wiosennych klasyków i przez najbliższe miesiące będzie wyróżniał się w peletonie tęczową koszulką.
Michał Kwiatkowski

Tuż za „pudłem” uplasowała się Justyna Kowalczyk, która zdominowała ostatnie lata tego plebiscytu. Polska biegaczka narciarska w poprzednim sezonie stanęła na igrzyskach na najwyższym stopniu podium, podobnie jak piąty – Zbigniew Bródka, który nie miał sobie równych w wyścigu łyżwiarzy szybkich na trudnym dystansie 1500 metrów.
Mariusz Wlazły

Następne lokaty przypadły w udziale kolejno: rekordzistce świata w rzucie młotem Anicie Włodarczyk, najlepszemu góralowi prestiżowego Tour de France – Rafałowi Majce, żużlowcowi Krzysztofowi Kasprzakowi, królowi strzelców niemieckiej Bundesligi – Robertowi Lewandowskiemu oraz rzucającemu młotem Pawłowi Fajdkowi.

W gronie dziesięciu najlepszych sportowców Polski dość nieoczekiwanie zabrakło pływaka Radosława Kawęckiego. 23-latek z Głogowa w 2014 roku zdobył złoto mistrzostw Europy w Berlinie i dwa medale mistrzostw globu – złoty i srebrny na krótkim basenie w katarskim Doha, gdzie pokonał samego Ryan’a Lochte’go.