Kamil Stoch tuż za podium w Falun. Polak stracił zółtą koszulkę lidera

2014.02.26//  P. Rączka
Kamil Stoch zajął 4. miejsce w zawodach Pucharu Świata w Falun. Polak po pierwszej serii zajmował odległą 13. pozycję po skoku na odległość po skoku na odległość 123 metrów, ale w drugiej próbie poleciał aż 134 metrów, co pozwoliło mu znacznie awansować. Duży awans zaliczył również Peter Prevc, który ostatecznie zajął pierwsze miejsce i awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Konkurs wygrał Severin Freund. Niemiec był tego dnia poza zasięgiem wszystkich. Trzeci miejsce zajął Noriaki Kasai.

Do drugiej serii awansowało jeszcze czterech innych naszych reprezentantów. Maciej Kot uplasował się na 10. miejscu, Jak Ziobro był 21., Dawid Kubacki był 24., a Klemens Murańka 29.