Kamil Stoch zdobył złoty medal na mistrzostwach Polski

2011.09.17//  P. Rączka
Najlepszy obecnie skoczek narciarski w naszym kraju – Kamil Stoch, okazał się bezkonkurencyjny na mistrzostwach Polski na igielicie w Zakopanem. 24-letni zawodnik zdobył złoty medal skokami na odległość 130 i 119,5m. Drugie miejsce zajął Krzysztof Miętus, który oddał najdłuższy skok w pierwszej serii – 132m. Na najniższym stopniu podium znalazł się Piotr Żyła. W drugiej serii wiatr nie sprzyjał skoczkom, a wiejące w plecy podmuchy wiatru sprawiły, że żaden z nich nie przekroczył punktu konstrukcyjnego.
W kwalifikacjach do konkursu startowało 72 skoczków.