Sport   »   Siatkówka   »   Klubowe MŚ: Skra Bełchatów pokonała Zenit Kazań

Siatkówka

Klubowe MŚ: Skra Bełchatów pokonała Zenit Kazań

2012.10.15//  P. Rączka
PGE Skra Bełchatów pokonała Zenit Kazań 3:2 (21:25, 25:23, 17:25, 25:19, 15:10) podczas Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy w Dausze. Polski zespół zrewanżował się tym samym głównemu faworytowi do końcowego zwycięstwa, za porażkę 2:3 w finale Ligi Mistrzów. W pierwszym secie Rosjanie osiągnęli przewagę po pierwszej przerwie technicznej i choć wicemistrzowie Polski zdołali podgonić wynik, to w końcówce byli już bezradni.

W drugiej odsłonie Zenit grał jeszcze lepiej, ale pod koniec nastąpił kryzys w ich grze, co umiejętnie wykorzystała Skra. Trzecia partia została oddana przez naszych siatkarzy bez walki. Ekipa z Bełchatowa przebudziła się w czwartym secie, które wygrała niemal tak łatwo jak rywale chwilę wcześniej. W tie-breaku oba zespoły toczyły wyrównaną walkę do stanu 8:8, następnie drużyna z Kazania znów złapała kryzys, co ostatecznie skończyło się dla niej porażką.