Kolarskie MŚ: Tony Martin najlepszy w jeździe na czas

2011.09.21//  J. Knop
Niemiec – Tony Martin wywalczył tytuł mistrza świata w indywidualnej jeździe na czas. Wicemistrzostwo przypadło w udziale Brytyjczykowi – Bradley’owi Wiggins’owi. Brązowym medalem musiał zaś zadowolić się Szwajcar - Fabian Cancellara.

Martin pokonał dystans 46,4 km w iście rewelacyjnym czasie 53:43.85. Wiggins zameldował się na mecie ze stratą 1,15.83 minuty. Cancellara stracił zaś do Brytyjczyka 5 sekund.
Tony Martin
Tony Martin Tony Martin
Tony Martin

Martin uzyskał prowadzenie na początku rywalizacji i nie pozwolił odebrać sobie inicjatywy już do końca. Niemiec zaprezentował się kapitalnie i zdołał ustanowić nowy rekord średniej prędkości podczas „czasówki”, który od dzisiaj wynosi 51,8 km/h. Dotychczas najlepszy rezultat należał do Fabiana Cancellary i wynosił 51,6 km/h.
Tony Martin
Tony Martin

Polacy nie zaliczą występu w kopenhaskiej imprezie do udanych. Najlepszy z Polaków – Michał Kwiatkowski uplasował się na 48. pozycji. Maciej Bodnar został sklasyfikowany siedem miejsc niżej.