Konrad Czerniak z drugim medalem na mistrzostwach Europy w Berlinie!

2014.08.24//  M. Mikołajczyk
Konrad Czerniak wywalczył swój drugi, a czwarty dla reprezentacji Polski medal na tegorocznych mistrzostwach Europy w Berlinie. Nasz rodak był drugi w finale wyścigu na 50 metrów techniką dowolną, choć wyraźnie przegrał z będącym poza konkurencją Florentem Manadou. W sobotę biało–czerwony triumfował w zawodach na 100 metrów stylem motylkowym.
Konrad Czerniak

Polak na sprinterskim dystansie uzyskał czas 21,88 sekundy, nieznacznie wyprzedzając trzeciego w klasyfikacji – Fina Ari–Pekkę Liukkonena (21,93), który o mały włos pokonał Brytyjczyka Benjamina Prouda.