Sport   »   Aktualności   »   Krzysztof Szot vs Felix Lora - remis po ośmiu rundach

Aktualności

rss

Krzysztof Szot vs Felix Lora - remis po ośmiu rundach

2010.10.16//  J. Knop
Krzysztof Szot (12-0, 3 KO) stoczył pojedynek z Felixem Lorą (12-6-4, 6 KO). Gala odbyła się w Legionowie i cieszyła się zainteresowaniem wielu sympatyków pięściarstwa. Organizatorem starcia był Tomasz Babiloński. Walka zapowiadała się tym bardziej ciekawie, gdyż przed czterema miesiącami w Łodzi Lora pokonał Krzysztofa Cieślaka. Dla popularnego „Skorpiona” była to pierwsza porażka w karierze.
Krzysztof Szot Krzysztof Szot
Krzysztof Szot Krzysztof Szot
Krzysztof Szot Krzysztof Szot

Pierwsza i druga runda upłynęły pod znakiem dominacji Krzysztofa Szota, który już w pierwszej rundzie mógł zakończyć pojedynek na swoją korzyść. Po ostrej wymianie ciosów Polak znalazł wolną przestrzeń w gardzie rywala i piekielnie mocno uderzył. Zawodnik rodem z Dominikany zachwiał się i zamroczony padł na deski. Wrócił jednak do walki. W drugiej rundzie mogliśmy podziwiać podobny obraz. Felix Lora starał się atakować i wyprowadzać masę ciosów, a Szot perfekcyjnie te ataki neutralizował.
Felix Lora Felix Lora
Felix Lora Felix Lora
Felix Lora Felix Lora

W trzeciej i czwartej rundzie oglądaliśmy próbę przejęcia inicjatywy przez zawodnika rodem z Dominikany. Mimo wielu wyprowadzonych ciosów Lora w dalszym ciągu nie zdobywał upragnionej przewagi. Krzysztof Szot świetnie unikał ciosów przeciwnika, a dodatkowo perfekcyjnie kontrował. Polak był niezwykle czujny i bardzo dobrze wypełniał założenia taktyczne jakie przyjął przed wyjściem na ring.

W piątej i szóstej rundzie mogliśmy zaobserwować kryzys Krzysztofa Szota. Polski pięściarz nie był już tak dynamiczny jak w poprzednich rundach. Lora zaczął uzyskiwać przewagę i coraz częściej jego lewe proste docierały do twarzy Szota, który miał wyraźne problemy z prawidłowym trzymaniem gardy. Dodatkowo Felix Lora bombardował głowę Polaka ciosami w półdystansie.

Dwie ostatnie rundy to istna walka na wyniszczenie prowadzona przez obu zawodników. Mimo pojawiającego się zmęczenia każdy z pięściarzy chciał udowodnić swoją wyższość. Większą aktywnością wykazywał się Felix Lora, który wyprowadzał większą ilość celnych ciosów. Krzysztof Szot zaś, w dalszym ciągu skupiał się na kontrowaniu rywala. Ostatecznie żaden z nich nie zdołał zakończyć walki przed czasem. Konieczna była więc decyzja sędziów. Ci zaś, nie byli w stanie wskazać zwycięzcy pojedynku i walka zakończyła się remisem.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Krzysztof Szot vs Felix Lora - remis po ośmiu rundach

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale GryDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   Krzysztof Szot vs Felix Lora - remis po ośmiu rundach