Sport   »   Tenis   »   Kubot i Przysiężny pną się w górę w rankingu ATP

Kubot i Przysiężny pną się w górę w rankingu ATP

2010.02.08//  S. Kozak
Łukasz Kubot ponownie awansował w rankingu ATP. Poprawił swoją pozycję o 5 oczek, czyli z 61. wskoczył na 56. Wielka zmiana nastąpiła w przypadku Michała Przysiężnego, który błyskawicznie przeskoczył o 41 miejsc i jest 145. To najlepszy wynik w jego karierze.

Kubot grał ostatnio w turnieju ATP w Chile i mimo tego, że odpadł już w drugiej rundzie rozgrywek singlowych, udało mu się awansować w ogólnej klasyfikacji tenisistów. Wszystko za sprawą świetnej gry w deblu z Oliverem Marachem. Pokonali oni w finale Potito Starace’a i Horacio Zeballosa 6:4, 6:0.
Łukasz Kubot Łukasz Kubot
Łukasz Kubot i Oliver Marach Łukasz Kubot i Oliver Marach

Michał Przysiężny natomiast wygrał w ubiegłym tygodniu halowy turniej w Kazaniu. W finale pokonał rozstawionego z jedynką Juliana Reistera z Niemiec 7:6, 6:3. Przysiężny ma duże szanse, by jeszcze w tym roku wkroczyć do najlepszej setki świata.