2011.08.26//  D. Pęgiel
Tom Hilde zdeklasował konkurencję podczas pierwszego konkursu indywidualnego Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w Hakubie. Norweg okazał się najlepszy w obu seriach i pewnie zwyciężył. Fantastycznie zaprezentował się Piotr Żyła, który doskonałym rezultatem w finałowej odsłonie zdobył drugie miejsce.
Tom Hilde
Tom Hilde Tom Hilde
Tom Hilde

Norweski skoczek uzyskał odległość 132,5 i 125,5 m. Natomiast najlepszy z Polaków poszybował na 127,5 i 131 m. Trzeci podczas dzisiejszych zmagań był Japończyk Taku Takeuchi ze skokami na 126 i 123,5 m.

Piotr Żyła na półmetku zawodów zajmował dopiero 9. lokatę. Nasz reprezentant w finale zaliczył jednak najdalszy skok i ostatecznie awansował na drugie miejsce. Dobrze wypadli również Krzysztof Miętus i Tomasz Byrt. Miętus w swoich próbach lądował na 125 i 124,5 m, co dało mu 13. pozycję. Natomiast Byrt uplasował się na 15. lokacie, skacząc na 123,5 i 124 m. O pechu może mówić Jan Ziobro, wylądował na 117. m i zajął 31. miejsce.