LM: Manchester uległ Bayernowi. Lyon rozgromił Bordeaux

2010.03.30//  S. Kozak
W pierwszych rozgrywkach ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów emocji nie brakowało już od pierwszych minut. Manchester United poległ w spotkaniu z Bayernem Monachium 1:2. We francuskich derbach Olympique Lyon pokonał Girondins Bordeaux 3:1.

Wayne Rooney już w drugiej minucie spotkania strzelił gola dla Manchesteru. Aż do 77. minuty jego drużyna mogła cieszyć się z przewagi. Wtedy właśnie do ich bramki trafił Franck Ribery. Niewiele brakowało by mecz zakończył się remisem, ale w 92. minucie Ivica Olic doprowadził do szczęścia i zwycięstwa zespół Bayernu.
Bayern Monachium - Manchester United - LM 30.03.2010 Bayern Monachium - Manchester United

Lyon po raz pierwszy wygrał w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, chociaż w tym etapie rozgrywek startował już trzykrotnie. Wygraną zawdzięcza przede wszystkim Lisandro Lopezowi, który był autorem dwóch bramek. Niestety nie wystąpi on w rewanżowym spotkaniu z Bordeaux, ponieważ po raz trzeci w bieżącej edycji Ligi Mistrzów ukarany został żółtą kartką.