Sport   »   Aktualności   »   LM: Vive Targi Kielce pokonało Chambery Savoie

LM: Vive Targi Kielce pokonało Chambery Savoie

2009.11.15//  S. Kozak
W 5. kolejce grupowych rozgrywek Ligii Mistrzów piłkarze ręczni KS Vive Targi Kielce, pokonali na własnym boisku Francuzów z Chambery Savoie HB 31:22.
Mariusz Jurasik Mariusz Jurasik
Bogdan Wenta Bogdan Wenta
Marus Cleverly Marus Cleverly

W pierwszej połowie przez dłuższy czas utrzymywał się wynik remisowy. Polscy szczypiorniści tylko dwa razy odskoczyli rywalom na dwa punkty. Partia zakończyła się wynikiem 14:12 dla Vive.

Po przerwie Kielczanie nabrali nowych sił. Bramkarz i obrona świetnie się spisywali. Nie brakowało szybkich kontr i ataku pozycyjnego. Dzięki temu przewaga nad Francuzami szybko się powiększała. Ostatecznie spotkanie zakończyło się tryumfem Vive 31:22.

Za kilka dni Chambery będzie miało okazję do rewanżu, ponieważ 19 listopada podejmą Polaków na własnym boisku.

KS Vive Targi Kielce to aktualny Mistrz Polski dowodzony przed Bogdana Wentę. Po wczorajszym, zwycięskim meczu mają na koncie 7 punktów (dwa zwycięstwa i remis). Zajmują trzecie, premiowane awansem do dalszych rozgrywek miejsce w grupie.

Wyróżniającymi się zawodnikami meczu byli Mariusz Jurasik i bramkarz Vive Marcus Cleverly.