Sport   »   Piłka nożna   »   Lahm zastąpi Ballacka w roli kapitana Niemiec

Lahm zastąpi Ballacka w roli kapitana Niemiec

2010.05.28//  J. Knop
Obrońca Bayernu Monachium Philipp Lahm, na Mistrzostwach Świata w RPA, w zastępstwie za kontuzjowanego Michaela Ballacka założy kapitańską opaskę. Dwudziestosześciolatek, który może grać na obu flankach, był jedną z gwiazd Mundialu w 2006 roku. Liczbę swoich występów reprezentacyjnych, od momentu swego debiutu w roku 2004, wzbogacił do 64.
Philipp Lahm Lahm...
Michael Ballack ...kapitanem...
Joachim Loew ...Niemiec.

Lahm grał na swojej pozycji w świetnym stylu i jest gotowy przyjąć rolę kapitana zespołu”- powiedział selekcjoner Niemców Joachim Loew.

Lahm zdobył otwierającą bramkę w Mistrzostwach Świata 2006, po spektakularnym rajdzie prawą stroną boiska. Był on najlepszym zawodnikiem drużyny niemieckiej podczas meczu z Polską. Był członkiem Bayernu, który został Mistrzem Niemiec i zdobywcą Pucharu Niemiec, a także wspólnie z drużyną doświadczył goryczy porażki w pojedynku z Interem Mediolan w finale Ligi Mistrzów, który odbył się w tym miesiącu.

Pomocnik Bayernu Bastian Schweinsteiger został mianowany wicekapitanem i wezwany przez Loewa do grania roli Ballacka i prowadzenia drużyny w charakterystyczny dla niego sposób.

Loew dodał: „W naszym zespole chcemy dzielić obowiązki pomiędzy wszystkich zawodników

Dwudziestoczteroletni zawodnik Schalke Gelsenkirchen Manuel Neuer, został wybrany do roli pierwszego bramkarza. Drugim miejscem zadowolić się musi Tim Wiese, występujący na co dzień w Werderze Brema. Trzecim goalkeeperem wybrany został Hans-Joerg Butt z Bayernu Monachium. Regularny numer jeden - Rene Adler, nie jest w stanie wystąpić w turnieju z powodu kontuzji żeber.

To była trudna decyzja. Wiese miał świetny sezon, Butt grał w finale Ligi Mistrzów. Teraz ważnym jest aby zaoszczędzić im frustracji”- powiedział Andreas Koepke, trener bramkarzy w reprezentacji Niemiec.

Niemcy zostali doświadczeni poprzez kontuzje Adlera, pomocnika Christiana Traescha i Ballacka, który uszkodził kostkę podczas finału FA Cup 15. maja.

Ostatni towarzyski mecz przeciwko Bośni odbędzie się 3 czerwca będzie on ostatnim sprawdzianem dla Niemców przed rozgrywkami Mundialu. W grupie D zmierzą się oni z zespołami Australii, Ghany i Serbii.